Google upozorňuje na stránky s Flash-om

Google upozorňuje na stránky s Flash-om

Všetci poznáme nepríjemnosti s návštevou webstránky vyžadujúcej technológie prehliadača, ktoré v našom zariadení nie sú podporované. Na takýchto stránkach sa nám namiesto obsahu zobrazí iba prázdna stránka alebo nám chýbajú veľké časti webu.

Google sa preto rozhodol, že bude hľadajúcim ukazovať ak jeho algoritmy rozpoznajú stránky, ktoré nemusia fungovať na konkrétnom zariadení. Napríklad technológia Flash od spoločnosti Adobe nie je podporovaná na mobilných zariadeniach s iOS a Android (od verzie 4.1).

google-serp-flash-upozornenieNa stránky, ktorých obsah používa túto technológiu bude Google upozorňovať už vo výsledkoch vyhľadávania napríklad takto : "Používa Flash. Nemusí fungovať na vašom zariadení." A k tomu zobrazí 2 možnosti "Aj tak pozrieť | Zistiť viac".

Je veľmi pravdepodobné že návštevníci nebudú často klikať na "Aj tak pozrieť" čo môže viesť k značnému poklesu návštevnosti webstránky z mobilných zariadení. Dokonca sa môže stať že Google začne takto označené webstránky započítavať aj do algoritmu pre výsledky aj na stolné počítače. Ak ste preto majiteľom webstránky mali by ste si nechať overiť či technológie, ktoré používate už nie sú zastaralé.

V prípade technológie Flash je riešenie pomerne jednoduché, keď ho na stránkach treba nahradiť technológiou HLML5. Zatiaľ nieje známe na aké ďalšie problematické technológie bude Google vo svojich výsledkoch upozorňovať, ale môžu to byť napríklad aj JS ak sa používa na zobrazovanie obsahu. V zásade platí, že Google sa snaží previesť do svojich algoritmov všetky prípady, kedy návštevník na svojom zariadení obsah stránky naozaj nevidí.

Leave a comment

You are commenting as guest.

Používame najmodernejšie technológie
ikony

Ružová 2882/23, Levice